تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : علي نظري
حوزه : اخبار مازندران
شماره : 113011
تاریخ : ۷ بهمن, ۱۳۹۸ :: ۱۸:۰۵
مسمومیت پرندگان در میانکاله مازندران تایید نشد مسمومیت پرندگان در میانکاله مازندران تایید نشدایسنا/مازندران در حالیکه مرگ حدود 5 هزار پرنده مهاجر در میانکاله چند روزی است که در صدر اخبار رسانه‌های استانی و کشوری قرار گرفته است و در خصوص دلیل این موضوع، تحلیل‌های مختلفی ارائه می‌شود، گفتگوی یک دامپزشک معتمد محیط زیست با رسانه‌ها، حسابی واکنش دامپزشکی و مدیرکل محیط‌زیست مازندران را برانگیخته است.

در این خبر، آمده است که "دامپزشک معتمد محیط‌زیست مازندران علت تلفات مشکوک چند هزار بال پرنده مهاجر زمستان‌گذران را در تالاب بین‌المللی میانکاله را مسمومیت غذایی اعلام کرد".

با پیگیری خبرنگار ایسنا، حسینعلی کارنامی مدیرکل محیط زیست استان مازندران در گفت‌وگو با ایسنا، خبر منتشر شده مبنی بر اعلام علت مرگ و میر پرندگان آزاد در تالاب میانکاله و بهشهر را تایید نکرد و گفت: دامپزشک معتمد محیط زیست صرفا نظر شخصی خود را اعلام کرده و این خبر مورد تایید ما نیست.

وی خاطرنشان کرد: مرجع رسمی اعلام این موضوع، سازمان دامپزشکی کشور است و چون سازمان دامپزشکی همچنان علت مرگ پرندگان را اعلام نکرده، هر خبری مبنی بر علت مرگ پرندگان مورد تایید نخواهد بود.

سیدحسین رضوانی مدیرکل دامپزشکی استان مازندران نیز در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: علت مرگ و میر پرندگان در دست بررسی است و هنوز از سوی سازمان پزشکی دامپزشکی کشور نتیجه قطعی اعلام نشده است.

 وی تاکید کرد: مرجع رسمی علت  مرگ و میر پرندگان سازمان دامپزشکی است.

 

© 2020 تمام حقوق این سایت برای پايگاه خبري چهاردانگه محفوظ می باشد.