تنظیمات
اندازه فونت :
چاپ خبر
گروه : علي نظري
حوزه : اخبار چهاردانگه, اخبار فرهنگي, اخبار ويژه
شماره : 112520
تاریخ : ۱ بهمن, ۱۳۹۸ :: ۰:۵۱
پذيرفته شدن فيلم «آسك» به كارگردانی مهدی زمانپور كياسری در معتبرترين جشنواره مستند آمريكا مستند «آسك» به کارگردانی مهدی زمانپور کیاسری، کارگردان و مستندساز برجسته چهاردانگه در جشنواره بیگ اسکای امریکا پذیرفته شده و با دیگر آثار مستند از سراسر جهان رقابت خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری چهاردانگه، هفدهمين دوره جشنواره مستند « بیگ‌اسکای - Big Sky » آمریکا از تاریخ ۱۴ تا ۲۳ فوریه ۲۰۲۰ برابر با ۲۵ بهمن تا ۴ اسفند 1398 در ایالت مونتانا آمریکا برگزار می‌شود. مستند «آسك» به کارگردانی مهدی زمانپور کیاسری، کارگردان و مستندساز برجسته چهاردانگه در این جشنواره که يكي از معتبرترین جشنواره های مستند دنیاست پذیرفته شده و با دیگر آثار مستند از سراسر جهان رقابت خواهد کرد. مستند «آسک» به کارگردانی مهدی زمانپور کیاسری هم درباره پیرمردی ۸۰ ساله است که برای امرار معاش از استعداد خود برای ساخت آسیاب دستی کوچک (آسَک) در روستا استفاده می‌کند. او برای یافتن سنگ‌های مناسب به دل کوه می‌زند و صنایع دستی خود را با ابزاری ساده می‌سازد. در این جشنواره همچنین دو مستند «سایه‌های بی خورشید» به کارگردانی مهرداد اسکویی و «آشو»به كارگردانی «جعفر نجفی» از ایران حضور دارند. جشنواره مستند بيگ اسكای معتبرترين جشنواره مستند آمريكاست كه برنده بهترين فيلم در این جشنواره، ورودي اسكار ٢٠٢١ را كسب خواهد كرد. مستند آسك قبل از اين در بيستمين جشنواره مستند زعفران طلايی تركيه موفق به کسب تنديس بهترين فيلم این جشنواره شد.

عوامل مستند آسک: تهيه كننده: سميه زراعت كار مهدی زمانپور كياسری تدوين: مهدي حسينی وند حسين نيكزاد تصوير: علی شيلاندری پويان آقا بابايی صداگذار: حسن مهدوی صدابردار: احسان شايگان پخش كننده فيلم: عليرضا شاهرخی

© 2020 تمام حقوق این سایت برای پايگاه خبري چهاردانگه محفوظ می باشد.