فیلم: شعرخوانی هادی سعیدی کیاسری در محضر رهبر انقلاب

 در تاریخ ۳ شهریور ۱۳۸۹ مصادف با شب ۱۵ رمضان ۱۴۳۱ به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام جمعی از شعرای مطرح کشور دیدار صمیمانه ای را با رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای داشتند. در این دیدار هر یک از شعرا قطعه شعری را قرائت کردند.

در این دیدار آقای هادی سعیدی کیاسری، شاعر خوش ذوق و مطرح کشور نیز قطعه غزلی را در محضر رهبر معظم انقلاب قرائت کرد که در ادامه می توانید فیلم آن را مشاهده نمائید.

سعیدی کیاسری در ۹ آبان ۱۳۴۶ در کیاسر مازندران متولد شد. وی فارغ‌التحصیل رشته زبان و ادبیات فارسی ( کارشناسی ارشد) از دانشگاه تهران می باشد. سوابق اجرایی ایشان بدین شرح است:

سردبیری مجله داخلی دانشگاه آزاد واحد جنوب تهران؛ برگزاری همایش شعر طلاب در سال ۶۸ به همراه چند تن از دوستان شاعر؛ سردبیری برنامه رادیویی «در انتهای شب» از سال ۶۸ تا ۷۴؛ دبیری سرویس فرهنگ و هنر و اندیشه روزنامه اطلاعات از ۶۹ تا ۷۱؛ دبیر مجامع شعر حوزه هنری در سال ۱۳۷۹، طراح مجله شعر و سردبیر مجله شعر از سال ۱۳۷۱ تا ۱۳۷۵؛ مشاور مدیر شبکه‌های دوم و چهارم سیمای جمهوری اسلامی ایران مدیر گروه ادب و هنر رادیو از سال ۱۳۷۴عضو شورای عالی ویرایش و پژوهش صدا و سیما.


آثار:
«نامی که گم شد»، ۱۳۷۲، «یادنامه استاد اوستا»، ۲ جلد ۱۳۷۱، «گزیده غزل استاد اوستا»، ۱۳۷۱، هر سه کتاب او توسط حوزه هنری منتشر شده است.

وی در حال حاضر ترجمه «مقتل لهوف ـ تصنیف سید بن طاووس» را در دست چاپ دارد.

 

زمان ویدئو : ۳:۲۹ ثانیه

حجم ویدئو : ۲۶٫۱۴  مگابایت

download-video

منبع فیلم: پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مد ظله العالی)

درحال بارگذاری ...
دریافت ویدیو