سفری به دنیای حیوانات! – فیلم کوتاه مستند از حیات وحش چهاردانگه

    30 views
  اختصاصي چهاردانگه نيوز: پارک ملی کیاسر ( شاهدژ ) منطقه ای است با وسعت ۷۳۶۶ هکتار واقع در جنوب شهرستان ساری و بصورت جنگل های طبیعی بکر و اراضی…

سه شنبه, ۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۳ :: ۲۲:۵۶

کد خبر : 2011

 

اختصاصی چهاردانگه نیوز: پارک ملی کیاسر ( شاهدژ ) منطقه ای است با وسعت ۷۳۶۶ هکتار واقع در جنوب شهرستان ساری و بصورت جنگل های طبیعی بکر و اراضی مرتعی مشجر و صــــخره ای و رویشگاه گون های گیاهی منحصر بفرد چون بلوط اوری ، سرخدار و … و همچنین زیستگاه گونه های جانوری شاخص چون مرال و شــوکا و خرس و پلنگ و … می باشد. لازم به تاکید است که پارک ملی کیاسر در بین مناطق چهارگانه تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست کشور، بالاترین ارزش حفاظتی را دارد و از منظر جهانی از جایگاه بالایی برخوردار می باشد.

 

استان مازندران و به ویژه بخش های جنگلی و کوهستانی آن مامنی بکر و تقریباً امن برای جانوران گوناگونی است که خدا را شکر هنوز هم می توان آنها را در بستر آن دید. در این میان جنگل های بخش چهاردانگه و اطراف آن شاید یکی از بهترین نقاط برای زیستگاه اینگونه از حیوانات به ویژه حیوانات بزرگ جسه ی ایران باشد. حیواناتی از قبیل گرگ ، خرس ، مرال ، شوکا ، گراز ، گربه جنگلی و … و از همه مهمتر زیستگاه پلنگ ایرانی، که متاسفانه اکثر این حیوانات به واسطه ی مشکلاتی که برای شان به وجود آمده و بیشتر آن متوجه انسانهاست، در معرض خطر قرار داشته و حتی پلنگ ایرانی در خطر انقراض قرار دارد.

 

آقای سیروس علیپور، محیط بان خوش ذوق و متعهد پارک ملی و پناهگاه حیات وحش چهاردانگه هستند که تا کنون با لنز دوربین خود از حیوانات بسیاری در این منطقه تصویر برداری کرده اند. آقای علیپور همان محیط بانی هستند که در روز جمعه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۳ مورد حمله ی خرس قهوه ای قرار گرفته و به شدت زخمی شده بودند. ( لینک خبر ) آقای علیپور اکنون دوران نقاهت خود را سپری می کنند. ایشان تصاویری را از حیات وحش در چهاردانگه در فواصل زمانی گوناگون تهیه کرده بودند. آقای علیپور همچنین مدیر وبلاگ حیات وحش ایران هستند.

 

 siroos-alipour

آقای سیروس علیپور، محیط بان پارک ملی و پناهگاه حیات وحش چهاردانگه

 

پایگاه خبری چهاردانگه نیوز با کسب اجازه از آقای علیپور و با استفاده از تصاویر ایشان کلیپی مستند از حیات وحش چهاردانگه، برای اولین بار تهیه کرده و خدمت شما کاربران و همراهان این پایگاه خبری تقدیم می کند. امیدورایم تا شکارچیان غیر مجاز اسلحه ی خود را کنار گذاشته و به قول دوست عزیز و بزرگوارمان، آقای کمیل قاسمپور اسلحه ی دوربین به دست گرفته و این همه زیبایی را برای لذت بردن دیگران از آن ثبت و ضبط کنند.

 

 

دریافت ویدئو ( ۲۴ مگابایت )

 

استفاده از این فیلم به طور کامل و یا بخش هایی از آن فقط با ذکر منبع ( پایگاه خبری چهاردانگه نیوز ) مجاز است.

 

نظرات

پاسخ دادن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. 1

    مصطفی محمدی واوسری

    بسیار زیبا بود

    پاسخ

تمام حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری چهاردانگه می باشد . www.4dangehnews.ir